Bądź na bieżąco!



Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,14 października
Imienieny:
Liwii, Bernarda, Kaliksta
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Ścieżka przyrodniczo-historyczna na terenie ZSR w Grabonogu
obrazek
Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu oraz "Stowarzyszenie Zielona Kohorta na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Obszarów Wiejskich Powiatu Gostyńskiego" serdecznie zapraszają rodziny, grupy szkolne oraz wycieczki do korzystania ze ścieżki przyrodniczej.

Ścieżka znajduje się na terenie parku dworskiego Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. Ukazuje piękno lokalnej przyrody i jednocześnie przybliża zagadnienia związane z osobą bł. Edmunda Bojanowskiego. Pobyt w tym miejscu z pewnością będzie bodźcem do pogłębiania wiedzy na temat ojczystej przyrody.

Głównym projektantem oraz pomysłodawcom utworzenia ścieżki na terenie parku był p. Marcin Furman nauczyciel przedmiotów zawodowych zakresu architektury krajobrazu ZSR w Grabonogu.

Jego celem było utworzenie ścieżki dla potrzeb edukacji ekologicznej i historycznej ciągnącej się około 1000m pośród unikalnego parku na terenie Zespołu Szkół Rolniczych. Projekt umożliwia mieszkańcom wsi, młodzieży szkolnej, turystom i pielgrzymom przybywającym do muzeum bł. Edmunda Bojanowskiego poznanie gatunków flory rosnącej w zabytkowym parku, zbiorów etnograficznych oraz zabytkowych maszyn rolniczych. Przybliża również historię związaną z osoba bł. Edmunda Bojanowskiego.

Ścieżka wyposażona jest w tablice dydaktyczne i gatunkowe, które wykorzystywane są również do prowadzenia zajęć edukacji ekologicznej i historycznej. Trasa ścieżki uwzględnia dziesięć przystanków. Zaprojektowane na niej tablice edukacyjne, kierunkowe oraz gatunkowe charakteryzując wybrane gatunki roślin. Z kolei elementy małej architektury tj. ławki, kosze na śmieci, ławo - stoły nawiązują swoim stylem do zabytkowego charakteru parku, usytuowane są w miejscach najbardziej atrakcyjnych widokowo.

Źródło i fot. www.zielonakohotra.pl
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ